Головна Як внести зміни?
Як змінити інформацію про домен?

З 1 травня 2014 року реєстрація доменів у NET.UA відбувається виключно через реєстраторів. Процедура актуалізації зареєстрованих доменів наведена за цим посиланням. Текст нижче збережено з історичних міркувань.

Час від часу виникає потреба у зміні інформації про домен. Це може бути пов'язано із самими різними причинами - від заміні серверів до кадрових змін у організації або бажання передати домен іншій організації. З точки зору правил домену NET.UA зміни підрозділяються на дві велики категорії: зміни технічного характеру та зміни адміністративного характеру.

1. Технічні зміни

До таких змін відносятся зміни в переліку серверів імен та в полі descr. Для зміни інформації необхідно надіслати електронного листа з новою інформацією на Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду . Інформація подається у вигляді заявки, описаному у розділі "Як зареєструвати домен в .NET.UA". З огляду на те, що інформація про організацію-реєстранта не змінюється, поле organization можна не вказувати.

Електронний лист з новою заявкою має бути відіслано з адреси адміністратора або технічного координатора домену, себто з адрес, вказаних у описі відповідних NIC-handle. В темі (Subject:) листа слід вказати слово MODIFY та назву домену, наприклад:

    MODIFY rogy-ta-kopyta.net.ua

Внесення змін відбувається протягом двох робочих днів з моменту отримання адміністратором домену NET.UA заявки на зміни. Дивись також застереження щодо терміну обробки заявок у розділі "Як зареєструвати домен в .NET.UA".

2. Адміністративні зміни

До адміністративних змін відносятся: зміна адміністратора або технічного координатора домену, зміна реквізитів організації-реєстранта, передача домену іншій організації, видалення домену. Простіше за все відбувається зміна технічного координатора домену: для цього відповідна заявка має буду відіслана з адреси адміністратора домену (як вказано у описі відповідного NIC-handle). Форма заявки така сама, як і для первинної реєстрації або внесення технічних змін.

Всі інші адміністративні зміни потребують відправки листа з підписом та печаткою звичайною поштою. Це пояснюється тим, що такі зміни можуть привести до того, що організація-реєстрант втратить свій домен і тому вони є потенційно небезпечними. Наявність документу з підписом та печаткою дозволяє упевнитися в тому, що зміни погоджені із самою організацією.

На жаль, звичайна пошта не є дуже надійною: трапляється, що навіть в межах одного міста лист йде декілька тижнів. Тому, щоб прискорити процес внесення змін, адміністратор NET.UA приймає копії листів, надіслані факсом чи скан-копії, надіслані електронною поштою. Зрозуміло, що це не відміняє необхідність відсилки оригіналу.

Отже, якщо вам треба внести істотні адміністративні зміни (змінити адміністратора, передати домен іншій організації, видалити домен), послідовність дій буде такою:

  1. Підготувати відповідний лист (форма - довільна, аби було ясно, що й на що треба змінити), поставити підпис вповноваженої особи та печатку організації.
  2. За вашим бажанням, для прискорення внесення змін - надіслати копію листа факсом на номер, вказаний в розділі "Контакти", або відсканувати лист та надіслати скан-копю електронною поштою на Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду .
  3. Оформити заявку у вигляді, описаному вище в пункті "Технічні зміни" та надіслати її на адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду . У випадку видалення домену замість повної заявки треба надіслати електронного листа з темою (Subject:) "DEL домен", наприклад: "DEL rogy-ta-kopyta.net.ua".